Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?

Сторінка практичного психолога

Date: 8 травня 2022 о 16:30, Refreshed 26 грудня 2023 о 13:11

Згідно з положенням про психологічну службу у системі освіти України:

«Метою діяльності психологічної служби є сприяння створенню умов для соціального та інтелектуального розвитку здобувачів освіти, охорони психічного здоров’я, надання психологічної та соціально-педагогічної підтримки всім учасникам освітнього процесу відповідно до цілей та завдань системи освіти».

Завдання психологічної служби:

збереження та зміцнення психічного та соціального здоров’я, сприяння особистісному, інтелектуальному, фізичному і соціальному розвитку здобувачів освіти шляхом доповнення сучасних методів навчання та виховання ефективними психолого-педагогічними технологіями; сприяння забезпеченню психологічної безпеки, надання психологічної і соціально-педагогічної допомоги всім учасникам освітнього процесу.

Також, на даний момент, перед психологічною службою постають такі важливі завдання, як:

- здійснення психологічної підтримки здобувачів освіти з числа внутрішньо переміщених осіб, зокрема тих, хто виїхав за кордон;

- здійснення психологічного і соціально-педагогічного забезпечення та супровід інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами, консультативну і просвітницьку роботу з батьками;

- посилення профілактичних заходів у закладі освіти щодо неприпустимості вживання алкоголю та психоактивних, наркотичних речовин підлітками;

- посилення профілактичної роботи з подолання правопорушень, злочинності серед неповнолітніх;

- забезпечення захисту прав і свобод дітей, створення безпечного середовища (запобігання насильству в закладі освіти, домашньому насильству, торгівлі людьми тощо);

- проведення просвітницько-профілактичних заходів.

Напрямки діяльності психологічної служби

Діагностика – виявлення причин труднощів у навчанні, інтелектуальному розвитку, соціально-психологічній адаптації.

Профілактика – своєчасне попередження відхилень у розвитку та становленні особистості, міжособистісних стосунках, запобігання конфліктним ситуаціям в освітньому процесі.

Корекція – усунення виявлених труднощів соціально-психічного розвитку здобувачів освіти, зниження ризиків проблем адаптації до освітнього середовища, схильності до залежностей та правопорушень, різних форм девіантної поведінки.

Навчальна діяльність – форма активного співробітництва, направлена на удосконалення, розвиток, формування особистості.

Консультування – багатофункціональний вид індивідуальної та групової роботи, спрямований на вирішення запитів, з якими звертаються учасники освітнього процесу.

Зв’язки з громадськістю – діяльність, спрямована на досягнення взаєморозуміння, співпрацю між окремими особами, колективами, соціальними групами, організаціями, державними органами управління.

Просвіта – формування психологічної та соціальної компетентності учасників освітнього процесу.

ПОНЕДІЛОК   08:15 - 09:15; 14:15 - 15:15

ВІВТОРОК       08:15 - 09:15; 13:20 - 15:20

СЕРЕДА          08:15 - 09:15; 13:20 - 15:20

ЧЕТВЕР               Методичний день

П'ЯТНИЦЯ      08:15 - 09:15; 15:15 - 16:15

Сьогодення ставить перед нами багато викликів, які, інколи, потребують від нас надто багато зусиль. Не завжди ми можемо знайти у собі сили для їх подолання. Саме тому нам необхідно підтримувати власні внутрішні ресурси на достатньо високому рівні.

Ось кілька посилань, які допоможуть вам впоратися з стресом та підвищити власний рівень стійкості навіть в умовах сьогодення:

Академія Стійкості. Коло Сім'ї.

Що таке Посттравматичний Стресовий Розлад(ПТСР)?

ЯК ДОПОМОГТИ ДИТИНІ, КОЛИ ВОНА ПЕРЕЖИЛА ПСИХОТРАВМУЮЧУ ПОДІЮ

Comments:
Only authorized users can leave comments.